DEGUSTÁCIE

Riadená Degustácia – komentovaná ochutnávka vín s odborným výkladom.

Degustácia nie je len pre profesionálov . Ak ste sa degustácie vína doteraz nikdy nezúčastnili, je na čase to zmeniť. Za ochutnávkou vína sa totiž môže vybrať každý, kto má k nemu určitý vzťah a dokáže oceniť jeho kvality.

 
Ak ste milovníkom vína, tak budete piť iba víno, ktoré Vám chutí. A nato aby ste zistili, ktoré vína Vám najviac chutia potrebujete ich aspoň zopár vyskúšať – degustovať.
Aby ste mohli porovnávať viacero druhov vín, je potrebné každý z nich konzumovať v ďaleko menšom množstve než za normálnych okolností. V opačnom prípade totiž riskujete, že už po štvrtom pohári nebudete kvôli zvýšenej hladine alkoholu schopní rozoznávať vôbec nič.
Komentované ochutnávky kvalitných vín sú príjemným spoločenským stretnutím nielen pre milovníkov vína, vínne kluby, ale aj pre Vašu firmu, i pre Vašich obchodných partnerov.
Máte chuť si posedieť so svojimi priateľmi pri fľaši dobrého vínka v príjemnom komornom prostredí? Objednajte si  Vašu ochutnávku na mieru priamo u Vás vo vašich priestoroch či už vo firme alebo iných objektoch.
Ochutnávka môže byť spojená s gastronomickými službami: studený alebo teplý bufet, záhryz alebo menu podľa dohody. Ponúkame  Vám posedenie pri víne, alkoholické a nealkoholické nápoje, dobrú kávu, chuťovky k vínu – údený syr, encián, eidam, ementál, feta, gorgonzola, sušené mäso, šunku, paštéty, olivy a pod.
 
Na samotnú degustáciu je vhodné zavolať niekoľko kamarátov a kamarátok. Rozprávanie sa o vínach a ich spoločné hodnotenie prinesie podstatne viac zážitkov ako nemé posedávanie a usrkávanie si z pohára. Hoci v niektorých pripadoch dokáže jedna osoba ovplyvniť hodnotenie ostatných členov skupiny, je to určite zábavnejšia forma. Čím viac ľudí, tým viac fliaš sa otvorí a tým viac vína môžete zdegustovať bez toho, aby ste sa opili a znehodnotili tak Váš úsudok.
Nezabudnite čomu by ste sa mali vyhnúť. Keďže pri degustácii vína používame takmer všetky zmysly - okrem sluchu (hoci aj ten dokážeme využiť pri otváraní fľaše vína), musíme dbať nato, aby sme tieto zmysly nemali otupené. Je preto dôležité sa pred degustáciou vyhnúť takým pokrmom ako sú artičoky, cesnak, chren, zázvor alebo slané chipsy, nepite iný alkohol a nejedzte príliš korenisté jedlá. Taktiež je veľmi zlou kombináciou víno v spojení s cigaretou. Nie je vhodné ani umývanie zubov a žutie mentolových žuvačiek, ktoré chuťové bunky otupia a vnemy celkom zmenia. Takisto sa vyhnite silným parfémom a voňavým mydlám, aby ste si chránili čuch pred ruchmi okolia.
Naša ochutnávka, čiže degustácia, slúži k tomu, aby si každý vybral svoju obľúbenú odrodu.
No a ako degustovať? 
Víno posudzujeme najprv pohľadom, tu hodnotíme predovšetkým čírosť, farbu vína a hustotu (glycerín) - tú poznáme podľa stopy zanechané vínom na poháriku po jeho zakrúžení.
Druhým krokom je posúdenie aróma, hodnotíme predovšetkým ovocné a kvetnaté tóny.
Posledným krokom je samotné ochutnanie vína. Pomaly sa napijeme, víno chvíľu pováľame na jazyku tak, aby víno vyplnilo celú ústnu dutinu. Ďalej si všímame dĺžky dochuti vína po jeho prehltnutí....
 
V prípade záujmu program nemusí končiť degustáciou. Nasleduje voľná zábava, ktorú môžeme spríjemniť reprodukovanou hudbou Doplnkovou službou po ukončení degustácie je aj možnosť účasti hudobníka, ktorý svojím nadaním spevu a hudby rád zabaví každú spoločnosť.

 

Nechajte sa unášať pôžitkom a skvelou náladou z dobrého vínka. Objednajte si alebo kontaktujte nás ešte dnes.

 
P.S. Príležitostné pitie vína môže podľa štúdie dánskych vedcov znížiť riziko Alzheimerovej choroby a demencie. U ľudí, ktorí pravidelne pili víno, sa znížili o polovicu problémy s pamäťou po 65 roku života. Látky nachádzajúce sa vo víne taktiež pôsobia prevenčne proti mŕtvici a srdcovému infarktu.

 

Zoradenie
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím