Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

RIZLING VLAŠSKÝ SUR LIE 2019 SUCHÉ 0,75l HRČKA&BENIAN

RIZLING VLAŠSKÝ SUR LIE 2019 SUCHÉ 0,75l HRČKA&BENIAN
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
HR-1132
Ev. číslo akosti
L192
Výrobca
Ing. Marek Hrčka, SHR
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 019
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
RIZLING VLAŚSKÝ
FARBA
BIELE
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
KATEGÓRIA
NESKORÝ ZBER
PLNENÉ V
HRČKA&BENIAN
7.00 € bez DPH
8.40 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Víno so slamovými farebnými odtieňmi. Krémové až maslové tóny vôní vystupujú vďaka metóde battonage a odležaním vo francúzskych barikových sudoch na jemných kaloch – sur lie.

Skvelé  vinohrady umiestnené na terasovitých svahoch Považského Inovca v blízkosti rieky Váh  už roky potvrdzujú svoju výnimočnosť a neopakovateľný charakter. Ich pôdy sú pre túto odrodu priam predurčené. Dávajú jej neopakovateľný charakter, nádherné kyselinky, jemne pikantné a príjemne korenisté tóny s krásnou primárnou aromatikou, predovšetkým tropického ovocia.

Šetrným a tradičným spracovaním hrozna vzniklo aj toto atraktívne víno nádhernej farby so slamovými farebnými odtieňmi. Jeho podmanivú vôňu krémových až maslových tónov možno pripísať tradičnému školeniu tohto vína metódou "battonage" s  odležaním vo francúzskych barikových sudoch na jemných kvasinkách.

Zrením vo francúzskych barikových sudoch víno získalo na atraktívnosti a elegancii. Výrazná a plná chuť, atraktívne kyselinky dodávajúce vínu šťavnatosť a sviežosť a tiež nádherná plná dochuť - to sú vnemy, ktorým jednoducho neodoláte....

Obsah alkoholu : 13,0%

Toto vínko odporúčame podávať s teplotou 9 - 12°C. Tento Rizling vlašský 2019, neskorý zber sa skvele hodí ako elegantný sprievodca k dusenému jahňaciemu mäsu s tekvicovým pyré, ale aj ku cestovinovým a zeleninovým šalátom.

 

              


(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím