Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code
NOVINKA

RIZLING RÝNSKY 2020 SUCHÉ 0,75l TAJNA

RIZLING RÝNSKY 2020 SUCHÉ 0,75l TAJNA
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
TJ-0662
EAN kód
8588008256374
Výrobca
Tajna s.r.o.
ROČNÍK
2 020
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
RIZLING RÝNSKY
FARBA
BIELE
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
PLNENÉ V
TAJNÁ S.R.O
10.00 € bez DPH
12.00 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Víno jasnej žlto-zelenej farby pochádza z nášho vinohradu SARI.

Pekná, jemná aromatika, ktorú tvoria tóny zeleného jablka, rozkvitnutej lipy a nedozretej broskyne dopĺňa príjemný vanilkový odtieň. Chuť vína je uhladená s marhuľovým náznakom, kde vás poteší dlhá kyselinka typická pre túto kráľovskú odrodu.

Hrozno zberané ručne sme po odstopkovaní pomleli v mlynkoodzrňovači a mušt s priemernou cukornatosťou 22 °NM po statickom odkalení nechali kvasiť ušľachtilou kultúrou vínnych kvasiniek izolovaných z odrody Rizling rýnsky. Priemerná teplota fermentácie v nerezových nádobách bola 15,5 °C. Mladé víno po dokvasení ležalo dva a pol mesiaca na vlastných jemných kaloch, následne sme ho stočili a ponechali zrieť 4 mesiace v nerezovej nádobe až do termínu plnenia.

Odporúčané k jedlu v masle pošírovaný zubáč na chutney s bazy čiernej, ktorá je doplnená o jemnú chrenovú kôrku, ktorú dochutíme dehydratovanou čiernou bazou a červenú reďkovku marinovanú v zázvorovo bazovom extrakte obohatenom o popol spáleného petržlenu.

Obsah alkoholu : 12%

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím