Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code
NOVINKA

Rizling rýnsky 2017 D.S.C.suché 0,75l Velkeer

Rizling rýnsky 2017 D.S.C.suché 0,75l Velkeer
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
VE-0532
EAN kód
8586017800540
Ev. číslo akosti
L-1417
Výrobca
VÍNO VELKEER
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 019
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
RIZLING RÝNSKY
FARBA
BIELE
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
KATEGÓRIA
AKOSTNÉ VíNO ODRODOVÉ D.S.C.
PLNENÉ V
VELKEER VEĽKÝ KÝR
6.93 € bez DPH
8.32 €Cena s DPH
vypredané
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Realising víno Vo vôni ovocné, typicky citrusové pre Rizling, doplnené jemnou aromatikou jabĺk. Telo plnšie, minerálne a vďaka čiastočnému kvaseniu v drevených sudoch aj krémové. Dominuje elegantná kyselina s dlhým záverom.

Od nepamäti patrí do Kýrskych vinohradov, tak isto ako Rizling Vlašský. Keďže neponúka také veľké hektárové výnosy a práca v pivnici je s ním náročnejšia, miestni ľudia na neho hľadeli ako na veľmi hodnotné víno. Náš Rizling Rýnsky máme vysadený na dvoch honoch  (Perešek a Kántorov vinohrad), z ktorých ponúka plné ovocné vína s odrazom na terroir.

KVASENIE A VINIFIKÁCIA

Tri štvrtiny vína kvasilo vnerezovej nádobe sregulovanou teplotou, no jedna štvrtina muštu bola ihneď po lisovaní stočená do päťsto litrového dreveného suda. Tam kvasilo bez riadenia teploty abez vonkajšieho zásahu. Toto neregulované kvasenie trvalo asi dva mesiace. Po prekvasení sa obe zložky tohto vína premiešavali na kvasniciach asi tri mesiace. Po stočení zkvasníc sa víno scelovalo.

SENZORICKÉ VLASTNOSTI

Víno so sviežou zelenkasto-žltou farbou, vo vôni pôsobí plne ovocne, výrazne odrodovo, dominujú tóny broskyne, voňavého jablka, ktoré dopĺňajú minerálne linky. V chuti je expresívne, s dôrazom na kyseliny. Rizling pôsobí kompaktne, ovocne, podnebie je plné rovnováhy s elegantnou kyselinou a končí dlhým záverom

Obsah alkoholu 13.5 %

Objem 0,75 l

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím