Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

PINOT BLANC BATTONAGE SUR LIE 2015 SUCHÉ 0,75l HRČKA&BENIAN

PINOT BLANC BATTONAGE SUR LIE 2015 SUCHÉ 0,75l HRČKA&BENIAN
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
HR-1138
Ev. číslo akosti
L152
Výrobca
Ing. Marek Hrčka, SHR
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 015
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
Rulandské biele
FARBA
BIELE
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
KATEGÓRIA
NESKORÝ ZBER
PLNENÉ V
HRČKA&BENIAN
13.00 € bez DPH
15.60 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Noblesné víno s atraktívnou farbou lipového kvetu.

Skvelé  vinohrady umiestnené na terasovitých svahoch Považského Inovca v blízkosti rieky Váh  už roky potvrdzujú svoju výnimočnosť a neopakovateľný charakter. Ich pôdy sú pre burgundské odrody priam predurčené. Dávajú týmto odrodám neopakovateľný charakter, nádherné kyselinky, jemne pikantné a príjemne korenisté tóny s krásnou primárnou aromatikou, predovšetkým tropického ovocia.

Šetrným a tradičným spracovaním hrozna vzniklo atraktívne víno nádhernej farby lipového kvetu. Jeho podmanivú vôňu čerstvej briošky možno pripísať tradičnému školeniu tohto vína metódou "battonage" počas 6 mesiacov.

Zrením vo francúzskych barikových sudoch víno získalo na atraktívnosti a elegancii. Príjemné poloplné telo briošky s mäkkým chuťovým dotykom a nádherná plná dochuť - to sú vnemy, ktorým jednoducho neodoláte....

Obsah alkoholu : 13,0%

Toto vínko odporúčame podávať s teplotou 9 - 12°C. Tento archívny Pinot sa skvele hodí ako elegantný sprievodca ku kvalitnej sušenej šunke, k mäsitým jedlám, predovšetkým bravčovému mäsu, ale aj k syrom s bielou plesňou.

 

              


(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím