Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

GRAND CUVÉE 2020 SUCHÉ 0,75l HABSBURG

GRAND CUVÉE 2020 SUCHÉ 0,75l HABSBURG
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
HB-0257
Výrobca
VINÁRSTVO HABSBURG a.s.
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 020
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
CUVÉE
FARBA
BIELE
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
PLNENÉ V
VINÁRSTVO HABSBURG
6.59 € bez DPH
7.90 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Víno svetlej zelenožltej farby. Intenzívna vôňa broskýň a sladkých žltých jabĺk, oživená dotykom sviežej kyselinky a mineralitou na pozadí. V chuti sa prejavuje broskyňová chuť typická pre odrodu Sauvignon a jemná korenistosť a šťavnatosť zrelej kyseliny odrody Veltlínskeho zeleného.

FARBA: Víno svetlej zelenožltej farby.

VÔŇA: Vôňa je veľmi príjemná, odrodová. Po pokrúžení kalichom sa objavuje pomerne výrazná odrodová kompozícia tvorená intenzívnou vôňou broskýň  a sladkých žltých jabĺk, oživená dotykom sviežej kyselinky a mineralitou na pozadí.

CHUŤ: V chuti je menej komplikované, jemne korenisté so šťavnatou pevnou textúrou a harmonickou kyselinkou. V dochuti sa prejavuje broskyňová chuť typická pre odrodu Sauvignon a jemná korenitosť a šťavnatosť zrelej kyseliny odrody Veltlínskeho zeleného. Celkovo pôsobí plným dojmom s vyváženým obsahom kyseliny a zvyškového cukru.

SNÚBENIE: Výborne sa hodím k pokrmom z bieleho mäsa, morským plodom, grilovanej zelenine a zeleninovým šalátom.

Obsah alkoholu: 14 %

Obsah zvyškového cukru: 6,9 g/l

Obsah kyselín: 6,5 g/l

Bezcukorný extrakt: 21,2 g/l

Objem fľaše: 0,75 l

Uzáver: korok

Teplota podávania: 9 - 11°

Čo je to Cuvée?

Slovo Cuvée pochádza z francúzskeho jazyka a označuje víno, ktoré sa skladá z viacerých častí.

Najčastejšie sa sceľujú dve až tri odrody. Môže vzniknúť spracovaním rôznych odrôd hrozna spolu, či spojením rmutov, muštov odrôd, alebo aj scelením už hotových vín (takto vzniklo naše GRAND CUVÉE).

Cieľom namiešania cuvée je dosiahnutie novej štruktúry, harmónie a zvýšenie kvality samotného vína. Každá odroda je charakteristická konkrétnym prebytkom alebo nedostatkom kyselín, cukrov, extraktu, či aromatiky. Takto sa dajú vyvážiť senzorické vlastnosti výsledného vína.

NAŠE GRAND CUVÉE si Vás získa svojou jemnou korenitosťou, vôňou broskýň typickou pre odrodu Sauvignon a jemnou korenitosťou a šťavnatosťou zrelej kyseliny odrody Veltlínskeho zeleného.

Ocenenia :

AWC VIENNA 2021 – strieborná medaila
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím