Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

DUNAJ 2019 SUCHÉ 0,75l TAJNA

DUNAJ 2019 SUCHÉ 0,75l TAJNA
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
TJ-0671
EAN kód
8588008256077
Výrobca
Tajna s.r.o.
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 019
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
DUNAJ
FARBA
ČERVENÉ
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
12.00 € bez DPH
14.40 €Cena s DPH
vypredané
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Víno plnej rubínovej farby, stredne intenzívna aromatika po čiernom ovocí s dotykom dreva, ktorý pôsobí ako pekný doplnok.

Chuťový profil je komplexný a zároveň elegantný, plný kôstkového ovocia, ako napríklad slivka, čierna čerešňa s náznakom čokolády a kávového zrnka. Dochuť vína je dlhá a jemne korenistá. Pred podávaním je vhodná dekantácia do karafy.

Zdravé a zrelé hrozno z odrody Dunaj sme zberali ručne do malých prepraviek 4. októbra 2019 pri cukornatosti 24,5 °NM. Nakvášanie na šupkách prebiehalo v 3 rôznych vinifikátoroch. Víno po lisovaní a ukončení jablčno-mliečnej fermentácie sme presunuli na zrenie do 300 l sudov typu barrique s rôznym stupňom vypálenia, v ktorých ležalo 9 mesiacov. Víno následne čakalo zjednotené v nerezovej nádobe na termín fľaškovania. Plnili sme ho do fliaš bez predchádzajúcej filtrácie, čím sa zachoval pomerne vysoký extrakt intenzívnej farby, bohatej vône a mohutnej chute s malým podielom sedimentu.

Odporúčanie k jedlu - Konfitovaný bravčový krk s pečeným cibuľovo – paprikovým kompótom, podávaný s máganými zemiakmi , doplnené maslom a rukolou

Obsah alkoholu: 14%

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím