Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

CUVÉE SECRET RESERVA 2018 SUCHÉ 0,75l TAJNA

CUVÉE SECRET RESERVA 2018 SUCHÉ 0,75l TAJNA
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
TJ-0673
EAN kód
8588008256053
Výrobca
Tajna s.r.o.
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 018
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
CUVÉE
FARBA
ČERVENÉ
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
22.00 € bez DPH
26.40 €Cena s DPH
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Hrozno odrody Cabernet Franc 32 %, Cabernet Sauvignon 32 %, Merlot 31 %, Dunaj 5%, pochádza z nášho vinohradu Sari a víno bolo vyrobené z prezretého hrozna.Víno tmavo rubínovej farby s peknou viskozitou.

Bohatá aromatika plná ovocnosti, v ktorej nájdeme tóny čierneho ovocia, pripomínajúca slivkový koláč s náznakom škorice. Chuť je viacvrstvová, plne štrukturovaná, vytvárajúca teplý dojem, ktorý je odrazom ročníka 2018. Nájdeme v nej tóny prezretej višne, ktoré pomaly prechádzajú do jemne džemových a korenistých tónov. V závere potešia dobre vyzreté taníny, ktoré vytvárajú elegantný pocit. Pekná príjemná kyselinka napovedá dlhovekosť tohto vína.

Každá odroda sa zvlášť vinifikovala. Následne prebehla jablčno – mliečna fermentácia. Celý rok tieto vína zreli vína zvlášť v drevených sudoch, prémiovej značky SEGUIN MOREAU s rôznym stupňom vypálenia. Každé víno bolo stočené zo sudov jednotlivo. V demcebri prebehla kupážovacia blendovacia komisia, kde vyšiel najlepší tento pomer. Víno sa spojilo a vložilo naspať do sudov, na 6 mesiacov. 1/3 z z celého objemu ostala v nerezovm tanku, aby si víno zachovlo ovocnú chuť. Nafľaškované a odložené víno odpočívalo po dobu 4 mesiacov a naberalo fľaškovú zrelosť.

Odporúčanie k jedlu - Hovädzí flank steak s dusenou fazuľkou a slaninou, srnčie ragú s brusnicami a karlovarskou knedľou, sušená bravčová šunka a domáce údeniny, tvrdé zrejúce syry z kravského mlieka.  

Obsah alkoholu: 15,50%

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím