Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code

PESTOVATEĽSKÝ SEKT RÍZLING VLAŠSKÝ BRUT 0,75L Velkeer

PESTOVATEĽSKÝ SEKT RÍZLING VLAŠSKÝ BRUT 0,75L Velkeer
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
VE-1286
EAN kód
8586017801097
Výrobca
VÍNO VELKEER
Hmotnosť
2,00 kg
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
10.71 € bez DPH
12.85 €Cena s DPH
do 3 dní
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Šumivé víno, sekt - odrodové, s chráneným označením pôvodu - šumivé víno

Tento Sekt je vyrobený tradičnou metódou zvanou aj metóda champagnese, použitá bola pre našu oblasť typická odroda – Rizling Vlašský. Tým že sme aj pestovatelia hrozna a celý proces výroby a finalizácie sektu prebieha na jednom mieste môžeme náš sekt označovať tou najprísnejšou kategóriou a tou je – Pestovateľský sekt. Tento sekt vyzrieval vo flaše minimálne 18 mesiacov, následne prebiehalo odstrelovanie a finalizácia.

Farba má svetlejší žlto-zelený odtieň. Perlenie má veľmi jemný, elegantný a dlhotrvajúci priebeh. V sviežej vôni sa zo začiatku vynára ovocná aróma žltého melónu, zrelého hrozna a ananásu, ktorú vkusne dopĺňa tón biskvitu. Postrehnúť možno aj zaujímavý herbálny závan podporený bielymi kvetmi. Podstatná časť aromatického profilu sa objavuje aj čistej chuti. Je postavená na šťavnatých kyselinách, vďaka ktorým má víno vysokú piteľnosť. Dochuť odznieva na príjemných citrusových tónoch a objavuje sa aj ľahký dotyk čerstvo upečeného biskvitu.

Ocenenia

  • Víno Tirnavia 2021 – 1 vicešampión, Zlatá medaila
  • Obsah alkoholu 12.5 %
(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím