Hodnotenie
5/5
 QR code
QR code
NOVINKA

CABERNET SAUVIGNON 2015 D.S.C. SUCHÉ 0,75L VELKEER

CABERNET SAUVIGNON 2015  D.S.C. SUCHÉ 0,75L VELKEER
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
VE-0505
EAN kód
8586017800410
Výrobca
VÍNO VELKEER
Hmotnosť
1,35 kg
ROČNÍK
2 015
KRAJINA PÔVODU
SLOVENSKO
ODRODA
CABERNET SAUVIGNON
FARBA
ČERVENÉ
CUKORNATOSŤ
SUCHÉ
KATEGÓRIA
D.S.C.
10.56 € bez DPH
12.67 €Cena s DPH
vypredané
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Atraktívna citrusovo ovocná vôňa. Pripomína dužinu grepu a broskyňové pyré. Harmonická a šťavnatá chuť s ľahkým telom a osviežujúcim záverom.

Hrozno   na   tento   Sauvignon   sa   zberalo   z dvoch vinohradov.  Vinica  Perešek  je  vysádzaná  v roku 2014,  na  pôdach  s prevahou vápnika,  s vysokým obsahom živín. Druhá parcela – Kántorov vinohrad bol  vysádzaný  v roku  2008  na  rovnakých  pôdach, no   expozícia   svahu   je   juho-východná   tým   sa zachovajú    vyššie    kyseliny    v muštoch    z tohto vinohradu.
KVASENIE A VINIFIKÁCIA
Sauvignon   blanc  patrí   medzi  najskoršie  odrody v našom  vinohrade.  Zber  tejto  dávky  prebiehal od konca   augusta   do   konca  septembra   na   dvoch parcelách.  Hrozno  sa  spracovávalo  ešte  studené ihneď sa lisovalo a prekvášalo v nerezovom tanku.

Komplexná aromatika egrešov, čerstvo pokosenej trávy a jemnej broskyňe. V tele stredne plné až plné, vyvážené s kyselinou vďaka dlhšiemu pobytu na jemných kvasniciach.

Obsah alkoholu 12,5 %

Objem 0,75 l

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím