Rýzling rýnsky PREMIUM neskorý zber 2013 suché 0,75l Vinařství Josef Dufek

Rýzling rýnsky PREMIUM neskorý zber 2013 suché 0,75l Vinařství Josef Dufek
(obrázky majú len ilustračný charakter)
Kód produktu
5613
EAN kód
8594163842482
Ev. číslo akosti
52H1-1515
Výrobca
Vinařství Josef Dufek
Hmotnosť
1,35 kg
ročník
2 013
Krajina pôvodu
Česká republika
10.56 € bez DPH
12.67 €Cena s DPH / 6 ks
skladom
(recyklačný poplatok je zarátaný v cene)    
Odroda Ryzling rýnsky - Riesling - vznikol z odrôd Heunisch x Tramín

Krásna čistá odrodová vôňa po lipovom kvete a marhuliach. Chuť je riadená s priebojným marhuľovým tónom, v závere typicky drhne na podnebí a pri odchode zanecháva svieži ovocný dojem. Víno so širokým použitím v gastronómii a archívnym potenciálom.

Edícia Prémium sa skladá z prevažne suchých bielych vín. Väčšina vín je vyrobená metódou "Sur Lie", to je dlhodobým ležaním na kvasinkách a zrením po dobu 1-2 roky. Všetky vína získali množstvo ocenení na vinárskych súťažiach. Po vzore svetových vinárov, táto kolekcia nieje polepená etiketami medailí.

 

Podáva sa pri teplote 11-13 °C predovšetkým v kombinácii so sladkovodnými rybami, ale aj bielymi mäsami, jemnými syrmi a zeleninovými špecialitami. Zrelé víno je vhodné aj k mastnejším mäsitým jedlám, naopak sladšie výbery k jemným dezertom.

Skladujte pri teplote 6-10 °C bez prístupu svetla v horizontálnej polohe, aby bol korok zaliaty vínom. Víno je možné archivovať 3-10 rokov

(vyhradzujeme si právo meniť tieto popisy a špecifikácie bez predošlého upozornenia)
 
Táto stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú poskytovať služby. Používaním našich služieb vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookies.
OK súhlasím